Vertimai užsienio kalbomis

Vertimai užsienio kalbomis : kiek pasaulyje egzistuoja kalbų?

Manoma, kad kalba susiformavo evoliucijos metu, nes būtent tai padėjo kur kas paprasčiau komunikuoti. Šiandien nebeužtenka mokėti vos vieną kalbą: juk vis dažniau keliaujame, bendraujame su verslo partneriais iš užsienio šalių, ir t.t. Žinoma, mokėti visas pasaulio kalbas yra neįmanoma – jų suskaičiuojama maždaug 7000. Būtent todėl kartais yra reikalingas vertimas raštu ar žodžiu, ir tenka kreiptis į šios srities profesionalus.

Vertimai uzsienio kalbomis

Kaip susiformavo skirtingos kalbos?

Visais laikais buvo kariauta dėl teritorijų, ir sunku pasakyti, ar tam tikru laikotarpiu pasaulyje buvo įsiviešpatavusi visiška taika. Visa tai lėmė kalbinių skirtumų formavimąsi, o kai kurios gentys siekė apsisaugoti nuo šnipinėjimo, ir ėmėsi kurti atskiras kalbas. Šiandien nustatyti tikslų kalbų skaičių yra labai sunku: vienos kalbos susiformuoja, o kitos išnyksta.

Dirbtinės kalbos

Kai kurios kalbos susiformuoja natūraliai, tačiau jas taip pat papildo ir dirbtinės kalbos: įprastai jos nepasižymi ganėtinai ilga istorija, yra paprastesnės ir lengviau išmokstamos. Tokiomis kalbomis siekiama palengvinti tarptautinį bendravimą, nes jose galioja paprastos ir aiškios taisyklės. Viena žymiausių dirbtinių kalbų yra esperanto, kuria kalba maždaug du milijonai viso pasaulio žmonių. Vis dėlto, angliškai kalbančių žmonių skaičius yra gerokai didesnis – jis siekia net 700 milijonų. Taigi, nieko keisto, kad vertimai anglų kalba yra vieni populiariausių.

dirbtines kalbos

Kas turi įtakos kintančiam kalbų skaičiui?

Šiandien kalbų formavimosi procesas yra lygiai toks pat intensyvus, koks ir buvo anksčiau, tačiau to dažniausiai nė nepastebime. Tam turi įtakos turizmas, globalizacijos procesas bei migracija, tačiau tam tikros kalbos modifikacija nauja kalba pripažįstama ganėtinai negreitai – tam reikia nueiti tikrai netrumpą kelią. Kalbų skaičiaus kitimui didelį poveikį turi ir tai, kad kai kurios kalbos vis dar nėra atrastos ir įtrauktos į bendrą skaičių: pavyzdžiui, prieš gerą dešimtmetį šiaurės rytų Indijoje buvo atrasta koro kalba, apie kurią iki tol neturėta jokių duomenų. Taip pat yra ne viena kalba, kuri laikoma mirštančia: jei ją naudoja pernelyg mažas žmonių skaičius, natūralu, kad ji anksčiau ar vėliau išnyksta.